Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Walentynki
Walentynki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy wiecie, że tradycja obchodzenia Święta Zakochanych zwanego popularnie Walentynkami przybyła do nas ze starożytnego Rzymu?

Tam narodził się pierwowzór dzisiejszych Walentynek, czyli wigilia Luperkaliów - świąt ku czci Fauna, bożka płodności, obchodzonych w starożytnym Rzymie 15 lutego. Po upadku Rzymu zwyczaj powoli odchodził w zapomnienie. Aby wykorzenić stare, pogańskie zwyczaje wśród wiernych, Kościół postanowił nadać świętu nowy, chrześcijański sens – i wtedy z pomocą przybyła postać św. Walentego. Był on rzymskim biskupem żyjącym w II wieku naszej ery, symbolem miłości ekumenicznej i międzywyznaniowej. Święty Walenty zginął śmiercią męczeńską w czasie prześladowań religijnych, a według podań stało się to właśnie 14 lutego. I tak od ok. 900 roku stare pogańskie święto zmieniono na święto obietnic miłości, któremu patronuje chrześcijański duchowny.

W Polsce Święto Zakochanych popularność zyskało dopiero w latach 90. ubiegłego stulecia. Można śmiało przyznać, że w całości przejęliśmy atmosferę tego dnia. Część polskiego społeczeństwa krytykuje Walentynki jako przejaw amerykanizacji, obcy polskiej kulturze i wypierający rodzime tradycje. Pozostali celebrują Walentynki obdarowując się szczególnymi upominkami, racząc smakołykami na romantycznej kolacji lub spacerując tylko we dwoje.

Nieodłączną częścią świętowania Walentynek są prezenty, które wręczamy ukochanej osobie. Prezenty, które mają wyrazić nasze uczucia: podarunki szczere, pełne ciepła i serdeczności, dary, które będą mówić więcej niż nasze słowa.  Dlatego gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą bursztynowej biżuterii dla kobiet i mężczyzn, i nie mamy tutaj na myśli wyłącznie bursztynowych serduszek, chociaż należy przyznać, że wyjątkowo cieszą oko i pasują do każdej kobiety!

Zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy święta zgodzą się z pewnością, że każdy pretekst do spędzenia czasu razem i wyznania sobie miłości jest dobry! Dlatego tym obchodzącym Walentynki jak również tym obchodzącym je szerokim łukiem :) życzymy dużo miłości i ciepła - nie tylko 14. lutego!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

GRATIS ! Biżuteria zostanie zapakowana w eleganckie opakowanie prezentowe :

(promocja nie dotyczy produktów z działu Upominki, Drzewka, Obrazki, Łańcuszki).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Ambertic® jest zarejestrowanym znakiem handlowym.

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl

Sklep internetowy od home.pl