Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Czy to na pewno bursztyn?
Czy to na pewno bursztyn?

Bursztyn bałtycki staje się coraz popularniejszy. Już dawno przestał być kojarzony z babcinymi koralami, odsłaniając wspaniałe oblicze nowoczesnej, designerskiej biżuterii dla kobiety w każdym wieku. W związku z wzmożonym popytem rodzą się pytania, jak sprawdzić czy bursztyn jest prawdziwy? Każda z nas chciałaby bowiem nosić prawdziwy jantar, nie zaś jego skromną imitację.

Przede wszystkim kupując bursztynową biżuterię, warto zwrócić uwagę, czy sprzedający posiada certyfikat oryginalności bursztynu stosowanego do produkcji bursztynowych wyrobów. W sklepie internetowym Ambertic.pl dysponujemy takim certyfikatem, co więcej dodajemy go do każdego złożonego zamówienia.

Poza bardzo namacalnym dowodem jakim jest certyfikat warto abyśmy znali inne metody rozpoznawania autentyczności bursztynu. Jak zatem można stwierdzić, czy mamy do czynienia z prawdziwym bursztynem?

  • Bursztyn jest lekki, jego ciężar właściwy jest nieznacznie cięższy od ciężaru wody, pływa w naczyniu z lekko zasoloną wodą. W ten sposób można odróżnić niektóre fałszywe bursztyny od prawdziwych.

bursztyn pływa w słonej wodzie

  • Bursztyn ma przełom muszlowy, powierzchnia odłupanego bursztynu przypomina kształtem muszlę małża.

 

  • Bursztyn jest miękki, zajmuje pozycję 2,3 na dziesięciostopniowej skali twardości Mohsa. Najmiększy w skali Mohsa jest talk, a najtwardszy diament.

 

  • Bursztyn płonie jasnym płomieniem wydzielając charakterystyczny, żywiczny zapach.

bursztyn bałtycki płonie

  • Bursztyn bardzo łatwo się elektryzuje. Pocierając go np. wełną można wyzwolić jego zdolność przyciągania drobnych przedmiotów, jak włosy czy papier. Termin elektryczność powstał od greckiego elektron, oznaczającego bursztyn.

elektony bursztyn przyciąga skrawki papieru

Pamiętajmy jednak, że nie zawsze możemy przeprowadzić takie testy autentyczności, dlatego chcąc mieć pewność, że kupujemy produkt z autentycznym bursztynem, najlepiej nabyć go u certyfikowanego dystrybutora.

GRATIS ! Biżuteria zostanie zapakowana w eleganckie opakowanie prezentowe :

(promocja nie dotyczy produktów z działu Upominki, Drzewka, Obrazki, Łańcuszki).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Ambertic® jest zarejestrowanym znakiem handlowym.

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl

Sklep internetowy od home.pl